background
Szkoła Podstawowa w Kłóbce, Kłóbka 9 87-840-Lubień Kujawski tel./fax 054 284 27 24 e-mail: spklobka@poczta.onet.pl
Chopin
Konkursy
			drukujpolec

 

 

 Konkurs plastyczny „ Rocznica 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę”.      W poniedziałek 19.11.2018 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

pt: „ Rocznica 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę”. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 0 – III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Prace zostały wykonane różnymi  technikami. Laureaci zostali nagrodzeni słodkimi upominkami. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!


 


Konkurs plastyczny „Wielkanocny koszyczek”

 

W środę tj. 12.04.2017 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt: „Wielkanocny koszyczek”. W konkursie wzięło udział 30 uczniów klas 0- III SP. Prace zostały wykonane różnymi ciekawymi technikami. Wszystkie prace były bardzo piękne. Laureaci zostali nagrodzeni słodkimi upominkami.

 

 

 


IIX Międzygimnazjalny konkurs wiedzy o Prawach Człowieka i o Amnesty International pod hasłem "Prawa człowieka - moje prawa"


11 maja 2016r. uczennice Gimnazjum w Kłóbce - Adrianna Czarniak, Sylwia Kwiatkowska i Karolina Domagała brały udział w IX Międzygimnazjalnym konkursie wiedzy o Prawach Człowieka i o Amnesty International pod hasłem "Prawa człowieka - moje prawa", organizowanym przez Zespół Szkół nr 9, Gimnazjum nr 3 im. Polskich Noblistów we Włocławku. Dziewczęta stanowiły zgraną drużynę i wykazały się dużą wiedzą zdobywając I miejsce. GRATULACJE !!!


 

 

I konkurs plastyczno – historyczny ,,Historia malowana pędzlem i piórem” pod hasłem ,,Kamień czy cegła – zabytki architektury średniowiecznej w Europie i na ziemiach polskich”.
27 kwietnia 2016r. w Gimnazjum nr 1 w Brześciu Kujawskim odbyła się I edycja międzyszkolnego konkursu ,,Historia malowana pędzlem i piórem” pod hasłem ,,Kamień czy cegła – zabytki architektury średniowiecznej w Europie i na ziemiach polskich”. Konkurs adresowany do uczniów gimnazjów powiatu włocławskiego składał się z dwóch etapów: I etap polegał na przygotowaniu prac plastycznych, II etap na autoprezentacji zawierającej informacje z dziedziny historii i architektury.
Do etapu finałowego przystąpiło 12 uczniów reprezentujących 6 szkół. Nasze gimnazjum reprezentowała Joanna Ciesielska. Gratulujemy :)

 


Rozstrzygnięcie  konkursu pt: „ Wielkanocny koszyczek”.

 W środę 30.03.2016 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt: „Wielkanocny koszyczek”. Konkurs organizowany był w klasach 0- III. Technika wykonania prac  dowolna. W konkursie wzięło  udział 45 dzieci. Laureaci zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.
Wyróżnieni uczniowie:
I miejsce – Jabłoński Adam  kl. 0 „a”
                   Pilaszewska Wiktoria kl. 0 „b”
                  Pawlak Adam   kl. III
                  Myszkiewicz Maciej kl.III
II miejsce – Spychalski Wiktor   kl.I
                    Jankowski Jakub   kl.0 „b”
                    Waćkowski Przemysław  kl.0 „b”
III miejsce – Pełnikowski Jakub  kl.0 „a”
                     Modrzejewska Oliwia kl. II
                     Wozniak Szymon  kl.II
                     Szatkowska Aleksandra kl.II
Na wyróżnienie zasługują prace wymienionych poniżej dzieci:
- Ostrowska Lena kl. 0 „a”
- Szarwas Wiktoria  kl. 0 „a”
- Kurdupski Michał kl. 0 „a”
- Synowska Marietta kl. 0 „a”
- Błaszczyk Szymon kl. 0 „ b”
- Modrzejewski Wojciech kl. I
- Łuczak Michał kl. I
- Lewandowska Oliwia kl.I
- Kruszyna Alicja kl. II
- Kurzawa Kamil kl.III
Gratulujemy wszystkim  laureatom .

 

 


 

VIII Konkurs Rzeźbiarski im. St. Zagajewskiego – II edycja ogólnopolska.

 26 lutego 2016r. cztery uczennice Gimnazjum w Kłóbce wzięły udział w VIII Ogólnopolskim Konkursie Rzeźbiarskim im. St. Zagajewskiego organizowanym przez CK "Browar B" i Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.:)04 kwietnia 2016r. w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej odbyło się wręczenie nagród w tymże konkursie. Karolina Domagała i Weronika Wieczorek zdobyły wyróżnienia w kategorii Gimnazjum. GRATULACJE :)

 

 


 

 

Konkurs "Wakacje ze świętymi"


5 lipca 2015 r. podczas sieradzkiego świętowania w Promieniach Świętości, odbyło się rozstrzygnięcie diecezjalnego konkursu "Wakacje ze Świętymi". Wśród 191 prac, które napłynęły, opowiadanie Filipa Winnickiego zostało wyróżnione. Filip zajął trzecie miejsce wśród uczniów szkół podstawowych! Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.


http://poddebice.naszemiasto.pl/artykul/sieradzkie-swietowanie-w-promieniach-swietosci-zdjecia,3442726,artgal,t,id,tm.html 

 

 

Powiatowy konkurs "Mój ci on jest"

 

11 czerwca 2015r. w Zespole Szkół w Lubrańcu odbyła się uroczysta gala podsumowująca kolejną edycję Powiatowego Konkursu "Mój Ci On Jest - Przyroda Powiatu Włocławskiego. W tegorocznej edycji organizatorzy zaproponowali tematykę dotyczącą przyrody, która w przygotowanych pracach mogła przejawić się w formie plastycznej, fotografii, literackiej bądź też w zasobie zgromadzonej wiedzy. Przyroda to bogata fauna żyjąca na terenie naszego powiatu, to piękna roślinność, dzięki której możemy żyć, oddychać, odpoczywać i po prostu cieszyć się nią. Musimy jednak pamiętać, że o otaczającą nas przyrodę należy każdego dnia dbać, starać się zachować ją w jak najmniej zmienionej formie, ponieważ jest ona wyjątkowa i „Nasza”. W konkursie plastycznym II miejsce zajęła Klaudia Pawłowska z klasy III SP, w konkursie fotograficznym - I miejsce zajęła Jolanta Mieczyńska z klasy III Gimnazjum, II miejsce - Agnieszka Piątek i Natalia Wilińska z klasy I Gimnazjum. GRATULUJEMY!ł

 

 

 "To był maj"- X Konkurs Piosenek z repertuaru Maryli Rodowicz

 
"To był maj..." - X Konkurs z Repertuaru Piosenek Maryli Rodowicz  - I edycja ogólnopolska - odbył się 29 maja 2015r. w Centrum Kultury Browar B we Włocławku . W konkursie brała udział uczennica Gimnazjum w Kłóbce z piosenką "Dobranoc panowie".

 

 

 XXI Powiatowy Przegląd piosenki Harcerskiej i Turystycznej w Choceniu

 23 maja 2015r. podczas XXI Powiatowego Przeglądu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej w Choceniu ZS w Kłóbce reprezentowała Justyna Jędrzejczak, akompaniament gitarowy - Natalia Deska i Anna Kacprzyk.

 

 

Muzykomania

 23 maja 2015 roku w Zespole Szkół w Kłóbce odbył się I Festiwal Piosenki Polskiej "Muzykomania." W części konkursowej wzięło udział 65 uczestników, w tym także uczniowie z naszej szkoły.

 

 

 Powiatowy Konkurs Ortograficzny

 
21 maja 2015 roku w Kowalu odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny

 pod hasłem "Ortografia- nic prostszego, dla każdego myślącego". Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Emilia Łuczak z klasy IV, Dominika Woźniak z klasy V oraz Marcin Terpiński z klasy VI.

 Uczniowie zostali wyłonieni w ramach eliminacji,

 które odbyły się 6 maja 2015 roku.

 


 

 

 Teenage Marathon of English- Osięciny

 19 maja 2015 roku trzy uczennice - Jolanta Mieczyńska, Anna Kacprzyk i Karolina Domagała, reprezentowały naszą szkołę w Międzygimnzjalnym Konkursie TeenAge Marathon of English.

Anna Kacprzyk z klasy III gimnazjum zajęła II miejsce. GRATULUJEMY!

 


Konkurs wiedzy o prawach człowieka i o Amnesty International

15 maja 2015r. uczennice Gimnazjum w Kłóbce - Natalia Deska, Anna Kacprzyk i Aleksandra Morawska brały udział w VIII Międzygimnazjalnym konkursie wiedzy o prawach człowieka i o Amnesty International pod hasłem "Prawa człowieka - moje prawa", organizowanym przez Zespół Szkół nr 9, Gimnazjum nr 3 im. Polskich Noblistów we Włocławku. Dziewczęta stanowiły zgraną drużynę i wykazały się dużą wiedzą uzyskując III miejsce. GRATULACJE !!!

Obejrzyj zdjęcia w galerii!


 "Żyj zdrowo " - konkurs plastyczny

 

Uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej w Kłóbce wzięli udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Żyj zdrowo...”, realizowanym w ramach programu „Trzymaj formę”.
Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 14 we Włocławku oraz Państwowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna we Włocławku.
Konkurs polegał na wykonaniu plakatu propagującego zdrowy styl życia.
Nasza Szkoła zgłosiła 3 uczestników.
Dnia 27.04.2015r. odbyło się podsumowanie konkursu. Maciej Chmielewski z klasy IV uzyskał wyróżnienie, otrzymując dyplom i nagrody rzeczowe.

 


 

17 kwietnia uczennice klasy III gimnazjum - Anna Kacprzyk, Jolanta Mieczyńska i Oliwia Rybicka - wzięły udział w Dyktandzie Włocławskim, organizowanym przez Studium Języka Polskiego i Kultury Wyższej Szkoły Humanistyczno - Ekonomicznej we Włocławku oraz Sekcję Filologiczno - Artystyczną Włocławskiego Towarzystwa Naukowego. Honorowy patronat objął prezydent Włocławka, p. Marek Wojtkowski. Dyktando odbyło się w ramach 6 Festiwalu Kultury i Przedsiębiorczości. Tekst dla uczestników konkursu, naszpikowany trudnościami ortograficznymi, przygotował dr Adam Wróbel, profesor nadzwyczajny WSHE.

obejrzyj galerię zdjęć 

 


17 kwietnia 2015r. w Zespole Szkół Budowlanych we Włocławku odbył się

II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej.

Konkurs organizowany był we współpracy z Punktem Informacji o Funduszach Europejskich przy Delegaturze Urzędu Marszałkowskiego we Włocławku i wsparciu biura euro deputowanego Janusza Zemke. Gimnazjum w Kłóbce reprezentowały Sylwia Kwiatkowska, Natalia Deska i Aleksandra Morawska. Wszyscy uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy o UE.                      

  zajrzyj do galerii

 


 

 14 kwietnia uczennice Gimnazjum w Kłóbce wzięły udział w 10. Powiatowym Konkursie Ortograficznym oraz Konkursie Wiedzy o Świętym Janie Pawle II, które odbyły się w Roku Papieskim w ramach Powiatowych Spotkań z Kulturą, organizowanych przez Liceum Królowej Jadwigi w Kowalu. Karolina Domagała z klasy II gimnazjum zajęła II miejsce w Konkursie Wiedzy. Jolanta Mieczyńska wywalczyła III miejsce w Konkursie Ortograficznym. Poziom wiedzy uczestników był bardzo wysoki. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!


 

10 kwietnia 2015r. uczniowie Zespołu Szkół brali udział w Eliminacjach Powiatowych 38 Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbył się w świetlicy OSP w Kłóbce. Dwóch uczniów Szkoły Podstawowej zajęło miejsca na podium. I miejsce Mateusz Chmielewski oraz miejsce III Filip Winnicki w swojej kategorii wiekowej. Opiekunem był pan Zbigniew Stańczak. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom a zwycięzcy także nagrody rzeczowe.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a chłopcom życzymy wielu sukcesów na dalszym etapie konkursu.


 

10 kwietnia 2015r. w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku odbyło się wręczenie nagród w VII Konkursie Rzeźbiarskim im. Stanisława Zagajewskiego - I edycja Ogólnopolska organizowanym przez Centrum Kultury Browar B we Włocławku. Karolina Domagała zdobyła I nagrodę w kategorii Gimnazjum. Prace Anny Kacprzyk i Aleksandry Morawskiej trafiły na wystawę pokonkursową. GRATULACJE13 lutego 2015r. we Włocławskim Centrum Kultury Browar B odbył się VII konkurs rzeźbiarski im. Stanisława Zagajewskiego - I edycja ogólnopolska. W konkursie wzięło udział blisko 130 młodych artystów, wśród nich uczennice Gimnazjum ZS w Kłóbce - Karolina Domagała, Anna Kacprzyk i Aleksandra Morawska.

 


 

1 kwietnia 2015r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny pn. "Mój Chopin".

 

                                                                                                          zobacz: galeria zdjęć

 


 

 

 

11 czerwca 2014 w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski klas 0-III.

Organizatorem konkursu wœród najmłodszych była p. J. Rutkowska.
W konkursie wzięło  udział 24 uczniów.     
Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane. Publicznoœć oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników.
Jury w składzie:  p. Aleksander Rutkowski - dyrektor szkoły,  p. Marta Kryska- nauczyciel j. polskiego, Oliwia Rybicka-przewodniczšca SU, Natalia Deska- zastępca przewodniczšcej SU wyłoniło zwycięzców:

I miejsce
- Loba Martyna
- Pawłowska Klaudia
- Jóźwiak Weronika
- Anecka Sandra
- Synowska Martyna
- Kwiatkowska Gabriela
- Deska Marta
- Andrzejczak Adrian
- Bladowski Kacper

II miejsce
- Jastrzębska Karolina
- Kurzawa Kamil
- Synowski Kacper
- Pawlak Adam
- Gołaszewski Adam
- Czarniak Szymon
- Koźlarek Justyna

III miejsce
- Banasiak Amelia
- Chmielewski Adam
- Walczak Paweł
- Jędrusiak Jędrzej
- Karpińska Wiktoria
- Myszkiewicz Maciej
- Kosowska Barbara

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkości ufundowane przez Radę  Rodziców, które wręczył pan dyrektor szkoły. Aby umilić czas oczekiwania na werdykt jury, uczestnicy słuchali i śpiewali piosenki o tematyce wakacyjnej.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów. 


 


 

 

XVIII Wojewódzki Konkurs wiedzy o Fryderyku Chopinie w Szafarni 2013r.

        22 listopada 2013r. uczennice Adrianna Domagała i Justyna Sikorska (kl. III Gim) brały udział w XVIII Wojewódzkim Konkursie wiedzy o Fryderyku Chopinie w Szafarni. Dziewczęta wykazały się ogromną wiedzą i umiejętnościami rozpoznania fragmentów utworów kompozytora. Rywalizacja była wyrównana. Dziewczęta zdobyły V miejsce, za które otrzymały dyplom i nagrodę rzeczową.


 

KANGUR 2012/13

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "KANGUR" odbył się 21 marca 2013r.

        W zmaganiach brało udział   11  uczniów Zespołu Szkół.
Wyniki konkursu są zadowalające i odzwierciedlają umiejętności i poziom wiedzy uczestników.
        Wyróżnienia w kategorii „ Maluch” otrzymał Uczeń klasy IV Mateusz Chmielewski, który uzyskał wynik 90 % możliwych do uzyskania punktów.
Natomiast w kategorii „ Beniamin”, uczennica klasy VI Karolina Domagała uzyskała 87.5 p.

      Do powyższego konkursu uczniowie byli przygotowywani na zajęciach dodatkowych, na których rozwiązywali zadania wieloetapowe, o podwyższonym stopniu trudności, wymagające logicznego matematycznego myślenia.
W styczniu 2013 roku przeprowadzono eliminacje szkolne, które wyłoniły uczestników tegorocznej edycji konkursu.

Konkurs przebiegał w miłej, przyjaznej atmosferze i  zgodnie z regulaminem.

 

 


Konkursy plastyczne:

Zostały rozstrzygnięte konkursy plastyczne zorganizowane przez S.U.

 

laureaci konkursu "Kartka walentynkowa"

I miejsce Klaudia Rutkowska kl. III

II miejsce Kamil Kwiatkowski kl.III

III miejsce Sylwia Kwiatkowska  kl. VI

 laureaci konkursu  "Ferie z książką"

I miejsce Paulina Nowakowska kl.V

II miejsce Weronika Jabłońska kl.V

III miejsce Karolina Jastrzębska kl. I


Ponadto wyróżnienia otrzymały:

Wiktoria Rutkowska kl. I G

Dominika Woźniak kl. III

Anna Kacprzyk kl. I G

Adianna Czarniak kl. VI

 Laureci otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców

Wszystkim gratulujemy!!!


 

  • Uczennica klasy VI Karolina Domagała zajęła I miejsce w konkursie malarskim pt. "Zwierzyniec opowieści o zwierzętach polskich lasów", zorganizowanym przez Galerię Sztuki Współczesnej we Włocławku. Karolina była też uczestniczką konkursu przedmiotowego z  przyrody, matmatyki i jęz. polskiego. Z przyrody zakwalifikowała się do etapu rejonowego.       Gratulujemy!!!

 

  •  Dziewczynki z klasy I S.P. S. Anecka, M. Deska, K. Jastrzębska,  W. Jóźwiak, G. Kwiatkowska, J. Koźlarek, K. Pawłowska oraz ucz. kl. VI K. Domagała, kl. IGim. J. Jędrzejczak, kl. II Gim. D. Górska i O.Seklecka otrzymały wyróżnienie w II FESTIWALU PIOSENKI DZIECIĘCEJ w Lubieniu Kuj.    "MIKOŁAJKOWE GRANIE"  

 


 

W związku z Dniem Patrona – Fryderyka Chopina w ZS w Kłóbce zorganizowano dwa konkursy – konkurs wiedzy o życiu i twórczości F. Chopina oraz konkurs plastyczny „Album o Chopinie”.


Wyniki konkursu wiedzy:


1. Kategoria wiekowa I – III SP


I miejsce – klasa I – K. Pawłowska, Sz. Czarniak
II miejsce – klasa II – J. Jędrusiak, Ł. Morawski
III miejsce – klasa III – M. Baranowski, D. Woźniak


2. Kategoria wiekowa IV – VI SP


I miejsce – klasa V – J. Ciesielska, W. Jabłońska
II miejsce – klasa IV – M. Chmielewski, W.Markiewicz

IIImiejsce – klasa VI – T. Suwisz


3. Kategoria wiekowa I – III Gim


I miejsce – klasa I – J. Konarska, O. Rybicka
II miejsce – klasa III – K. Jasińska, M. Piotrowska
III miejsce – klasa II – A. Domagała, E. Dyjeta


Wyniki konkursu plastycznego „Album o Chopinie”


I miejsce – praca zbiorowa – A. Czarniak, K. Domagała, S. Kwiatkowska, N. Wilińska
II miejsce – praca zbiorowa – J. Ciesielska, W. Wieczorek
III miejsce – praca zbiorowa – W. Jabłońska, A. Piątek, P. Nowakowska

Wyróżnienia

  •  A. Morawska
  • praca zbiorowa – P. Andrzejczak, W. Markiewicz

Copyright 2012 spklobka.pl powered by 27 PRoject