background
Szkoła Podstawowa w Kłóbce, Kłóbka 9 87-840-Lubień Kujawski tel./fax 054 284 27 24 e-mail: spklobka@poczta.onet.pl
Chopin
Ślubowanie klasy I
admin | , 19 października 2018
19 października w naszej szkole,  na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci z klasy I.  
Zanim nastąpił ten ważny moment, dzieci z klasy I zaprezentowały  swoje umiejętności w programie artystycznym, oklaskiwanym przez przybyłych na uroczystość rodziców i gości.Nastepnie  uczniowie klasy pierwszej ubrani w świąteczny strój galowy, przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor dokonał  pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówił pan dyrektor, dotykając symbolicznym ołówkiem ramion swoich podopiecznych.

Następnie przewodniczący Samorządu Uczniowskiego życzył sukcesów w nauce oraz zapewniał o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią.
Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście. Z okazji tej uroczystości wychowawczyni klasy pierwszej pani Romana Lewandowska wręczyła uczniom dyplomy, a przewodniczący Rady Rodziców pan Arkadiusz Jędrusiak ufundowane przez radę upominki. Rodzice dzieci zorganizowali na zakończenie "słodkie" przyjęcie. Był to niezwykle ważny moment dla całej braci szkolnej, ale przede wszystkim dla bohaterów tego doniosłego wydarzenia. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci. 
  • Galeria fotografii »

  • Copyright 2012 spklobka.pl powered by 27 PRoject